Date: Monday 6th February 2017 MONDAY OPEN
Pools: EXTENSION
No F/Man: 20

Pos NAME CLUB WEIGHT PEG NO
1st C Newton Tunnel Barn Farm 41 – 11 24
2nd P Moore Rugeley Miners 41 – 9 7
3rd P Hancox TBF Vets 27 – 0 17
4th J Khan Tunnel Barn Farm 25 – 13 9
5th B Hodgitts Tunnel Barn Farm 25 – 8 36
6th C Constable TBF Vets 23 – 0 33

Date: Tuesday 7th February 2017 OVER 50’S MATCH
Pools: NEW / EXTENSION
No F/Man: 32

Pos NAME TEAM WEIGHT PEG NO
1st P Hancox TBF Vets 47 – 5 N10
2nd D Ashby Banbury Gunsmiths 46 – 1 N13
3rd C Constable TBF Vets 45 -15 EX9
4th J Lavender Tunnel Barn Farm 42 – 7 E25
5th A Lines Banbury Gunsmiths 38 – 12 N36
6th J Johnson Notts AA 38 – 9 N32

Date: Wednesday 8th February 2017 WEDNESDAY AFFORDABLE OPEN
Pools: CLUB
No F/Man: 16

Pos NAME CLUB WEIGHT PEG NO
1st P Moore Rugeley Miners 120 – 4 11
2nd G Cook Mosella 37 – 13 23
3rd D Ashby Banbury Gunsmiths 33 – 7 17
4th C Constable TBF Vets 33 – 6 1
5th M Chapman TBF Vets 32 – 15 7
6th W Sweetman Rocklands 31 – 14 13

Date: Thursday 9th February 2017 TBF VETS MATCH
Pools: CANAL / EXTENSION / NEW
No F/Man: 45

Pos NAME CLUB WEIGHT PEG NO
1st A Hemmings TBF Vets 32 – 14 C24
2nd D Kingerlee TBF Vets 32 – 5 C6
3rd P Hancox TBF Vets 30 – 14 N40
4th B Duggan TBF Vets 29 – 6 EX5
5th B Carr TBF Vets 28 – 9 EX19
6th T Musticone TBF Vets 26 – 11 EX38

Date: Friday 10th February 2017 FRIDAY FLYER
Pools: CLUB
No F/Man: 17

Pos NAME CLUB WEIGHT PEG NO
1st D Wooding Solihull Angling 76 – 0 11
2nd P Moore Rugeley Miners 52 – 10 19
3rd A Wakelin Preston Innovations 44 – 0 21
4th P Holland Guru 43 – 14 1
5th J Khan Tunnel Barn Farm 41 – 1 13
6th D Ashby Banbury Gunsmiths 38 – 10 4

Date: Saturday 11th February 2017 TBF WINTER LEAGUE – WEEK 10
Pools: HOUSE / NEW / EXTENSION / TOP / HIGH / CANAL / JENNY’S
No F/Man: 106 (26 teams of 4)

POS NAME TEAM WEIGHT
1ST MATT BARWELL (T33) MAVER GOLD DYNAMITE OAK 63-8
2ND ADAM WAKELIN (J20) GURU 53-1
3RD SAM BROWN (H30) TEAM MARUKYU 51-8
4TH NATHAN MATTHEWS (N26) RUGELEY MINERS 50-11
5TH A DIXIE (C5) SWINDON MAGPIES 48-14
6TH WAYNE BAILEY (E22) MAVER GOLD DYNAMITE YEW 44-2
7TH MATT BINGHAM (E26) MOSELLA 41-0
8TH SHAUN LITTLE (T24) MAP / BAIT TECH 39-14
9TH JAKE GALLAGHER (T5) GURU 39-9
10TH JOHN KHAN (N40) DRENNAN BORDON LEGENDS 39-1
SECTIONS
TOP/HOUSE POOL EXTENSION/
CANAL NEW/JENNYS POOL HIGH POOL
1ST ARTHUR HICKS
37-12 MARK TAYLOR
38-4 PAUL WHEELER
31-13 N CARLOSS
38-6
2ND CAM CROSS
36-8 STU PALSAR
34-0 MATT GRAY
31-4 STEVE RINGER
35-8
3RD JAMIE HUGHES
35-0 RONNIE BIGGS
32-12 LEE DAVIS
29-2 ROGER MARLOW
24-11
4TH STEVE HARWOOD
33-15 MARK MALIN
31-10 JOE CARASS
27-12 STEVE WALTERS
24-1

TEAMS ON DAY
TEAMS OVERALL
Date: Sunday 12th February 2017 SUNDAY OPEN
Pools: EXTENSION / CANAL
No F/Man: 36

Pos NAME CLUB WEIGHT PEG NO
1st L Haldron Sensas Strike 51 – 3 EX21
2nd P Moore Rugeley Miners 49 – 10 C21
3rd E Yeomans Maver 46 – 4 C8
4th M Taylor Guru 42 – 10 EX3
5th S Page Drennan Oxford 39 – 2 C4
6th P Taylor Tunnel Barn Farm 35 – 11 C5
7th P Caton Drennan / Banbury Gunsmiths 32 – 1 EX1
8th P Cox Tunnel Barn Farm 30 – 12 EX38

share this Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone

Pin It on Pinterest

Share This